HSG-U er Hovden SKigymnas sitt rekruterings opplegg. Deltakerene som er med på årets HSG-U er født i 2006 og 2007. I år er det 40 stk som er med på dette opplegget. Den første samlingen ble gjennomført på Hovden fra 8-10.august. Vi gjennomførte da 5 treningsøkter. Alle trenerne på langrenn er med på og gir tilbakemelding til deltakerne og vi gjennomfører 2 felles måltider per dag. Deltakerne kommer fra hele sørlandet og Hordaland, Rogaland, Agder, Telemark og Buskerud er fylker årets deltakere kommer i fra. Vi trenerne på Hovden syns det er morro å se at så mange ønsker å være med på skigymnaset sitt opplegg og vi håper at noen av disse også en gang ønsker å starte på skolen vår. Flesteparten av de nåverende elever har tidligere deltatt på HSG-U. 

Neste samling HSG-U skal ha er sammen med gymnaset og er fra perioden 6-10.september. 

Her har vi årets deltakere på HSG-U